bimehsina
21 بهمن 1401 - 15:49

بیانیه کانون مدارس اسلامی به مناسبت 22 بهمن/ لزوم آشنایی نوجوانان با دستاوردهای علمی کشور

کانون مدارس اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: این کانون، آشنایی جوانان و نوجوانان با «مبانی انقلاب اسلامی» و «مفاخر ایران عزیز» و «دستاوردهای علمی و فناوری کشور» و «رویش‌های معنوی حاصل از انقلاب شکوهمند اسلامی» و همچنین «توسعه عدالت آموزشی» را به عنوان بخشی از «جهاد تبیین» قلمداد کرده و خود را مصمم به اجرای این مهم می‌داند.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، کانون مدارس اسلامی در بیانیه‌ای به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی اعلام کرد: بهمن 1401، فرا رسیدن چهل و چهارمین فجر انقلاب اسلامی، طلیعه شکوهمند پیروزی اراده مستحکم ملّت آزاده و غیور ایران برای تحقق نظامی مبتنی بر استقلال و آزادی و نفی تسلّط فرهنگی مکاتب فکری غرب و شرق، به کام آحاد ملّت شریف ایران به خصوص فعالان حوزه تعلیم و تربیت، معلمین گرامی و دانش‌آموزان عزیز، شیرین و گوارا باد.

انقلابی که ماهیّت اصلی آن ریشه در فرهنگ غنی و اعتقادات دینی ملّت ایران داشته و همچنان نیز مهمترین عامل شکوفایی آن، همان «فرهنگ» و «اعتقاد دینی» است به چهل و چهارمین بهار خود رسیده و موجبات مباهات و افتخار ملّت ایران را فراهم ساخته است.

انقلاب بزرگی که بر مبنای «اسلام نبوی» و تعالیم نورانی مکتب «تشیع علوی» به رهبری فقیهی مجاهد، شجاع و زمان شناس حضرت امام خمینی(ره)، و با همراهی توده‌های عظیم ملّت فهیم و فرهیخته ایران، در مقابل اندیشه‌های پوشالی لیبرالیسم و سوسیالیسم شکل گرفت تا با تلاش و مقاومت و ایثار به برپایی عدالت و معنویت در جهان بینجامد و زمینه‌ساز «حکومت مهدوی» باشد.

انقلابی که بعد از گذشت چهل و چهار سال از شکل‌گیری آن، روح و جان عدالتخواهان جهان را تازگی بخشیده و رایحه و پیام فراگیرش با گذر از مرزهای ایران اسلامی، موجب شکل‌گیری نهضت‌های آزادیخواهانه در بسیاری از کشورهای جهان گردیده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ملت بزرگ ایران این رخداد مهم تاریخی و هویّت‌ساز را هیچگاه از یاد نبرده و نخواهد برد و به رغم توطئه‌ها و ستیزها و هجمه‌های وسیع تبلیغی و دروغ پردازی‌های رسانه‌ای دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی با حضور در مراسم راهپیمایی 22 بهمن، ضمن گرامیداشت این ایام عزیز، خاطره‌ای به یادماندنی و پرشور در دفاع آگاهانه خود از نظام و انقلاب، برجای می‌گذارد و ضمن تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب، شکرگزار این نعمت بزرگ خواهد بود.

کانون مدارس اسلامی، ضمن گرامیداشت چهل و چهارمین فجر انقلاب اسلامی،  بر حفظ «هویت فرهنگی انقلاب اسلامی» و «رشد علم و عقلانیت در جامعه» و «تلاش همه جانبه برای تعالی ایران مقتدر و یکپارچه» تأکید داشته و خود را مفتخر می‌داند که با بهره‌مندی از فکر و اندیشه و توانمندی مدیران و معلمین و سوق دادن انگیزه‌ها و خودباوری دانش‌آموزان «مدارس اسلامی» در تحقق آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی نقش ماندگاری  داشته و امید است تا با حضور و نقش آفرینی در عرصه های علمی و فرهنگی کشور، سهم مهمی در آینده درخشان میهن سرافرازمان داشته باشد.

از این رو و با امید بیش از پیش به آینده درخشان ایران اسلامی، آشنایی جوانان و نوجوانان عزیز با «مبانی انقلاب اسلامی» و «مفاخر ایران عزیز» و «دستاوردهای علمی و فناوری کشور» و «رویش‌های معنوی حاصل از انقلاب شکوهمند اسلامی» و همچنین «توسعه  عدالت آموزشی» را به عنوان بخشی از «جهاد تبیین» قلمداد نموده و خود را مصمم به این مهم می‌داند.

بار دیگر در آستانه یوم الله 22 بهمن با آرمان‌های بلند امام راحل عظیم الشأن و رهبر فرزانه انقلاب و خون شهیدان تجدید بیعت نموده و همگان خصوصاً فرهیختگان ارزشمند و اهالی تعلیم و تربیت را به حضور پرنشاط در راهپیمایی 22بهمن- مظهر شکوه، اتحاد و یکپارچگی و عزم و اراده راسخ ملت- دعوت می‌نماییم. 

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1031719