bimehsina
13 بهمن 1401 - 20:42

رئیس AFC: پذیرش روسیه در فوتبال آسیا رسمی نشده است

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) درباره دلایل حضور هیئت روسی در کنگره سالانه این نهاد و احتمال پذیرش این کشور توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از اسپورت اکسپرس روسیه؛ شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) گفت که موضوع انتقال فدراسیون فوتبال روسیه هنوز به طور رسمی بررسی نشده است.

در ماه دسامبر 2022 کمیته اجرایی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) با توجه به تعلیق روسیه از مسابقات بین‌المللی موضوع انتقال این کشور به AFC را مورد بررسی قرار داد. سپس روسیه به همراه یوفا کارگروهی را ایجاد کردند که هدف آن تهیه نقشه راه برای بازگشت تیم‌های روسی به مسابقات بین‌المللی است.

رئیس AFC درباره پذیرش روسیه در فوتبال آسیا و حضور هیئت این کشور در کنگره سالانه این نهاد گفت: اگر در این مورد پیشنهاد رسمی دریافت کنیم، این موضوع دیگری است. ما با فدراسیون فوتبال روسیه و سایر فدراسیون‌های اروپایی روابط خوبی داریم و در همه مسائل با آنها در تماس هستیم. ما در راستای منافع فوتبال پیش می‌رویم، زیرا در تلاش برای حفظ دوری سیاست از فوتبال هستیم.

همچنین شاهزاده عبدالعزیز بن ترکی الفیصل، وزیر ورزش عربستان در سخنانی در کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا در بحرین گفت که هیچ مشکلی با پیوستن روسیه به فوتبال آسیا نمی‌بیند. اگر فیفا و AFC اجازه دهند و به نفع آسیا باشد، فکر نمی‌کنم مشکلی ایجاد شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015756