bimehsina
13 بهمن 1401 - 18:42

گازرسانی به روستاهای صعب العبور البرز تکمیل می‌شود

استانداری البرز با تاکید بر اینکه تأمین بودجه جهت گازرسانی به روستاهای صعب العبور البرز انجام شده است، گفت: گازرسانی به ۴۸ روستای البرز تکمیل شده و ۵۷ روستای و یک شهر دیگر تا پایان سال به اتمام می رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، مجتبی عبداللهی روز پنجشنبه با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ بیش از هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای گازرسانی به روستاهای صعب العبور استان جذب شد، افزود: براین اساس پروژه گازرسانی با سرعت بالایی در مناطق مربوطه آغاز و اجرایی شد.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون گازرسانی به ۴۸ روستا محقق شده که ۱۵ روستا در پایین دست سد امیرکبیر، ۵ روستا در شهرستان نظرآباد و ۲۸ روستا در شهرستان طالقان است.

عبداللهی گفت: اکنون گازرسانی به ۵۷ روستا و یک شهر دیگر شامل ۳۷ روستا در بالا دست سد امیرکبیر، شهر آسارا و ۲۰ روستا در شهرستان طالقان (۱۳ روستای پایین طالقان و ۷ روستا بالا طالقان) علی‌رغم بارش برف و باران در ماه‌های آخر و سرما زیر صفر در حال اجرا است.

وی افزود: این پروژه‌ها در مجموع حدود ۹۰ درصد پیشرفت دارند که تا دو ماهه آینده تزریق گاز در آنها صورت خواهد گرفت.

استاندار البرز گفت: با تکمیل گازرسانی به روستاهای صعب العبور در مناطق یاد شده، امسال می‌توانیم البرز را بعنوان استان سبز از منظر گازرسانی اعلام کنیم.

وی افزود: همچنین یک پروژه ساخت ساختمان مرکزی شرکت گاز استان البرز در دستور کار است که تا یک ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

عبداللهی برای این ساختمان نیز اعتباری حدود ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده، گفت: اکنون شاهد بارش شدید برف و باران در مناطق اجرای پروژه گازرسانی هستیم ولی کار متوقف نشده و همچنان با قدرت درصدد تحقق تعهدات هستیم.

وی افزود: اقدام ویژه و بزرگی که در راستای گازرسانی به روستاهای صعب العبور استان البرز در سال ۱۴۰۱ شکل گرفت با مجموع اقدامات چهل سال گذشته، برابری می‌کند، که نشان از کار جهادی برای کسب رضایتمندی مردم در دولت مردمی سیزدهم دارد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1015509