bimehsina
03 فروردین 1402 - 15:15

آمادگی بانوان جمعیت هلال احمر کرمانشاه برای خدمت رسانی در نوروز

کرمانشاه- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از آمادگی بانوان جمعیت هلال احمر کرمانشاه برای خدمت رسانی در نوروز خبر داد.

محمدباقر محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: نوروز امسال در کنار تیم‌های عملیاتی متشکل از امدادگران و نجاتگران آقایان تیم‌های توانا که از اعضای آموزش دیده خانم تشکیل شده است در طول این ایام در قالب تیم‌های امدادی در پست‌های موقت و سیار با در دست داشتن آمبولانس و تجهیزات انفرادی و امدادی در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه حضور دارند و ارائه خدمات خواهند کرد.

وی با تأکید بر اینکه ۶ تیم امدادی توانا در کرمانشاه مستقر هستند، افزود: روزانه ۳۴ نفر نیز در مرکز کنترل هماهنگی عملیات ستاد استان و شعب تابعه در قالب تیم‌های ۲ نفره آماده پاسخگویی به هموطنان با شماره تماس گویای ۲۴ ساعته ۱۱۲ هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه تصریح کرد: در جمعیت هلال‌احمر بانوان امدادگری خدمت می‌کنند که حتی گواهینامه رانندگی پایه یکم رانندگی دارند و حضور آن‌ها در صورت بروز حوادث و شرکت در عملیات می‌تواند تأثیر مثبت و مؤثری در ارائه خدمات داشته باشد.

محمدی ادامه داد: همچنین بانوان امدادگر جمعیت هلال‌احمر در بخش‌های متفاوتی همچون امداد روانی، بخش‌های عملیات، تیم‌های توانا، پشتیبانی امدادونجات، توزیع اقلام، کمک مومنانه و امدادی به هم‌وطنان ارائه خدمت می‌دهند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1106071