bimehsina
13 بهمن 1401 - 13:54

«پازل» تلویزیون برای روایت موفقیت‌های دانشمندان ایرانی

مجموعه مستند «پازل» روایتی از دستاوردهای ایران در حوزه فناوری است که از شبکه افق پخش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مجموعه مستند «پازل» یکی دیگر از تدارک‌های شبکه افق برای ایام دهه فجر است که توسط گروه مستند این شبکه تولید شده است.

«پازل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی روح‌الله رحیمی تولید شده و در هر قسمت به بیان دستاوردهای علمی، فناوری و صنعتی کشور در تمام حوزه‌ها می‌پردازد.

روح الله رحیمی، تهیه کننده این مجموعه درباره علت انتخاب عنوان پازل برای این مجموعه گفت: همان طور که از نام این مجموعه پیداست، هر کدام از سوژه‌های این مجموعه، یک قطعه از پازلی است که از کنار هم چیدن این قطعات، به یک تصویر کلی از توان، پیشرفت و پتانسیل متخصصان جوان و متعهد ایران عزیز می‌رسیم که با عبور از دره مرگ، موفق به تجاری‌سازی محصول دانش بنیان در تراز جهانی و قابلیت رقابت با نمونه‌های خارجی شدند.

وی جریان‌سازی فرهنگی برای کمک به تحقق اقتصاد دانش بنیان و نمایش فضای نشاط و امید در میان جوانان نخبه را هدف این مجموعه عنوان کرد و اظهار داشت: سوژه‌های ما در این مجموعه، شرکت‌های دانش بنیانی هستند که از مرحله دره مرگ به سلامت عبور کرده، محصولات شان وارد فاز تجاری شده و در دوره تحریم، یک نیاز اساسی کشور را برطرف می کنند.

رحیمی ادامه داد: البته یک قید اساسی دیگر نیز وجود دارد، تلاش ما بر آن است تا شرکت‌هایی که قبلاً در چرخه صنعت بوده اما به علت کهنه شدن تکنولوژی دچار بحران شده بودند، اما با وارد کردن نیروی‌های متخصص داخلی و به روزرسانی چرخه­ تولید و استفاده از ایده‌های دانش بنیان، موفق به تولید به محصولات با کیفیت و قابل رقابت در بازار شده‌اند را نیز در میان سوژه‌هایمان قرار داده و توجه ویژه‌ای به آنها نیز داشته باشیم.

علاقه‌مندان می‌توانند این مجموعه مستند 10 قسمتی را هر شب تا پایان دهه فجر ساعت 20 و تکرار آن را روز بعد ساعت 12:30 از شبکه افق تماشا کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1014955