bimehsina
13 بهمن 1401 - 15:52

23 هزار نفر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در سیستان و بلوچستان فرا گرفته‌اند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: در 10 ماهه امسال، 23 هزار نفر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفته‌اند که 34 درصد نسبت به مدت مشابه در سال افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، جلیل شهریاری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در زاهدان اظهار کرد: در 10 ماهه امسال، 23 هزار نفر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در سیستان و بلوچستان فرا گرفته‌اند که 34 درصد نسبت به مدت مشابه در سال افزایش داشته است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان افزود: در سال جاری 446 مجوز آموزش در محیط کار واقعی صادر شده که دو هزار و 998 نفر در این محیط‌ها آموزش لازم را دیده‌اند که بیش از 90 درصد آنان وارد بازار کار می‌شوند.

این مسؤول ادامه داد: 540 محیط کار واقعی در پادگان‌ها و زندان‌ها ایجاد شده  تا به توانمندی و ایجاد اشتغال برای فرد کمک شود.

وی گفت: بیشترین آموزش‌ها در زمینه صنعت خودرو، فناوری اطلاعات و دوخت‌های سنتی بوده است.

شهریاری بیان کرد: با هدف شناسایی افراد مستعد و توانمند، سه رویداد در بخش ها و رشته های مختلف از جمله قطعات سازی در حال برگزاری است که افراد میتوانند در این المپیادها شرکت کند.

وی افزود: در سال جاری اداره کل فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان رتبه نخست را در بین سازمن های آموزش فنی و حرفهه ای در سطح کشور کسب کرده و در جشنواره شهید رجایی نیز تقدیر شده است.

پایان پیام/3139

منبع: فارس
شناسه خبر: 1015167