bimehsina
10 بهمن 1401 - 16:55

۱۲۰۰ واحد مسکونی تحویل مددجویان کمیته امداد خراسان رضوی می‌شود

مشهد ـ مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر ۱۲۰۰ واحد مسکونی افتتاح و تحویل مددجویان کمیته امداد در سطح استان می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا سلم آبادی در خصوص اقدامات حوزه فرهنگی کمیته امداد خراسان رضوی در ایام الله دهه فجر اظهار کرد: در حوزه مسکن مددجویی و فعالیت‌های عمرانی در سال جاری ۴۰۰۰ مسکن مددجویی هدفگذاری شده که در دهه فجر ۱۲۰۰ واحد از این مسکن‌های مددجویی با حضور مسئولین محلی تحویل نیازمندان تحت پوشش خواهد شد.

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی با بیان اینکه دو طرح تجمیعی ساخت مسکن در شهرک شهید رجایی با عنوان پروژه امام رضا (ع) در دو هکتار زمین در حال انجام است، افزود: دو هکتار نیز اخیراً واگذار شده است و حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. همچنین یک پروژه مددجویی مسکن در پنجتن در حال اجراست.

وی ادامه داد: این نهاد همراه با همه مردم، دستگاه‌ها، سازمان‌ها و… در جهت هر چه با شکوه تر برگزار شدن دهه مبارک فجر تلاش می‌کند و با توجه به اینکه این نهاد با فرمان امام راحل ۲۲ روز بعد از ۲۲ بهمن سال ۵۷ شکل گرفت نشان از نگاه ویژه امام راحل به کمیته امداد و فعالیت‌های مردمی است، تلاش کرده ویژه‌تر در این خصوص گام بردارد.

سلم آبادی افزود: برپایی نمایشگاه‌های عرضه تولیدات فرهنگی انقلاب اسلامی در اکثر شهرستان‌ها، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و هنری ویژه جامعه مخاطبان، برپایی نمایشگاه دختران انقلاب و عرضه محصولات عفاف و حجاب که در حوزه اشتغال توسط مجریان طرح‌های خودکفایی تولید شده است به همراه جشن تکلیف در این ایام برنامه ریزی و انجام خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی تعداد نمایشگاه‌های برنامه ریزی شده را ۱۳ نمایشگاه عنوان کرد و افزود: تجلیل از خانواده‌های مددجوی جهت تکریم آنها برگزار خواهد شد.

وی در ادامه به برگزاری همایش‌ها و نشست‌های بصیرت افزایی در سطح استان و توزیع و تحویل جهیزیه به نوعروسان به صورت هدفمند در ایام دهه فجر را از دیگر برنامه‌های حوزه فرهنکی کمیته امداد در ایام دهه فجر عنوان کرد و گفت: در سال جاری بالغ بر ۵۰۰۰ سری جهیزیه در استان توزیع خواهد شد که ۲۷۸۳ سری جهیزیه در دهه مبارک فجر به نوعروسان اهدا خواهد شد و به خانه بخت خواهند رفت. سلم آبادی بیان کرد:

سلم آبادی بیان کرد: در حوزه اشتغال در سال جاری ۱,۸۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در استان پیش بینی شده که ۳۴ هزار فرصت شغلی با استفاده از این تسهیلات ایجاد خواه شد که تاکنون ۳۰ هزار فرصت شغلی به بهره برداری رسیده و ۲۰۰۰ از این ۳۰۰۰۰ فرصت شغلی ایجاد شده در ایام دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی افزود: برخی از طرح‌های اشتغال شروع شده و نیازمند پایدار سازی است تا خانواده با درآمد مستمر مستقل شود.

وی بیان کرد: سرود حماسی پرچم افتخار در کمیته امداد کشور تهیه و گروههای سرود در سطح استان در مناسبت‌های مختلف دهه فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن اجرا خواهند کرد.

سلم آبادی با بیان اینکه تمرکز فعالیت‌های فرهنگی کمیته امداد در روز ۲۲ بهمن است، گفت: همه ساله در مسیر راهپیمایی ۸ پایگاه اکرام برای ثبت نام از نیکوکاران برای حمایت از ایتام برپا می‌شود

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی افزود: یکی دیگر از برنامه هادر ایام دهه فجر، اجرای طرح مفتاح الجنه است که در قالب این طرح مسئولین محلی به عیادت بیماران زمینگیر و صعب العلاج می‌روند و با نخبگان تحت حمایت کمیته امداد دیدار دارند که ۳۰۰ مورد در سطح استان در این ایام پیش بینی شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1008195